Pod koniec ubiegłego roku pierwsi podaliśmy informację, że PKO BP pracuje nad aplikacją mo…

Pożyczka  prywatna Pod koniec ubiegłego roku pierwsi podaliśmy informację, że PKO BP pracuje nad aplikacją mobilną dla najmłodszych. Program powinien być dostępny po wakacjach. Nie będzie to jedyna propozycja dla dzieci. W Google Play pojawiła się właśnie aplikacja Novum -13 przygotowana dla najmłodszych klientów banków spółdzielczych.
 
Niestety na razie nie dowiemy się na jej temat wiele. Przygotowana została przez Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp z o.o., czyli firmę, która dostarcza bankowość mobilną dla banków spółdzielczych. Jej przedstawiciele nie chcieli mi niestety zdradzić żadnych szczegółów. Dowiedziałem się jedynie, że obecnie trwają pilotażowe wdrożenia. Nie ma też wersji demo programu, więc nie da się go przeklikać w ramach testów. Rąbka tajemnicy uchyla nam natomiast opis programu i screeny zamieszczone w Google Play.
 
Rolą aplikacji Novum -13 jest edukacja poprzez naukę oszczędzania. Dzięki aplikacji dziecko nauczy się pod nadzorem rodzica świadomie oszczędzać i zarządzać pieniędzmi oraz zdobędzie praktyczną umiejętność obsługi konta bankowego. Po ukończeniu 13 lat, dzieci zdobędą prawo do samodzielnego zawarcia umowy o rachunek bankowy by kontynuować przygodę ze światem finansów. Przygoda ta będzie już jednak oparta o zdobytą dotychczas wiedzę i wyuczony nawyk oszczędzania.
 

 

 

 

 

 

 
 
Źródło zdjęć: Google Play
 
Z opisu wynika więc, że będzie to aplikacja kierowana dla dzieci poniżej 13 roku życia (Novum minus trzynaście. Niewykluczone jednak, że jest to tylko robocza nazwa aplikacji. Na zdjęciach widzimy, że aplikacja będzie prawdopodobnie w dwóch wersjach kolorystycznych – chłopięcej i dziewczęcej. Dostęp do danych będzie zabezpieczony kodem PIN. Dziecko będzie mogło tworzyć własne skarbonki i oszczędzać na dowolne cele. Za oszczędzanie będą przyznawane nagrody – puchary. I na tę chwilę to w zasadzie wszystko co możemy o niej powiedzieć, więcej szczegółów poznamy wkrótce.
 
PKO BP nie będzie więc jedynym bankiem, który wprowadza aplikację mobilną dla dzieci poniżej 13 roku życia. W tym miejscu pojawia się jednak pytanie, czy spółdzielcy nie trzymają w rękawie dodatkowego asa. Być może – wzorując się na PKO BP – też szykują ofertę bankowości dla najmłodszych. Konta, karty, internetowe SKO? Ale o tym dowiemy się najpewniej w okolicach nowego roku szkolnego.
 
w.boczon@bankier.pl
Obserwuj @wboczon

autor: Wojciech Boczoń


Pożyczki ogłoszenia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kontakt i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.