Bank Zachodni WBK objął tytuł MecenasaXVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im….

Darmowe ogloszenia 24

Bank Zachodni WBK objął tytuł MecenasaXVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Do udziału w przyszłorocznych zmaganiach artystycznych zgłosiła się rekordowa liczba ponad 450 pianistów z 45 krajów świata.

Wśród zgłoszonych przeważają pianiści z Dalekiego Wschodu. Biuro Konkursu otrzymało 88 zgłoszeń z Japonii, 77 z Chin i Tajwanu oraz aż 56 z Polski. Nazwiska 160 pianistów zakwalikowanych do publicznych Eliminacji, które odbędą się w Warszawie pomiędzy 13 a 24 kwietnia 2015 r., zostaną ogłoszone do 9 marca 2015 roku. Polskim pianistom awans do październikowego konkursu, bez konieczności startowania w eliminacjach, gwarantują pierwsze dwie nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina, który odbędzie się w Warszawie pomiędzy 31 stycznia a 8 lutego 2015 roku.

 

Do udziału w konkursie zakwalikowanych zostanie 80 pianistów, urodzonych w latach 1985 – 1999, oceniać ich będzie międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, w którego składzie zasiądą m.in. Martha Argerich, Garrick Ohlsson czy najmłodszy w tym gronie, debiutujący w roli jurora, Yundi Li.

 

Konkursowe zmagania będzie można śledzić na całym świecie na bieżąco w formie streamingu video na stronie http:konkurs.chopin.pl, a także w specjalnie przygotowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Źródło: BZ WBK

Darmowe pożyczki zestawienie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kontakt i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.