Kalkulator kredytu – Jak obliczyć odsetki kredytu-kalkulator kredytu mieszkaniowego

Koszt pożyczki zależy od wielu czynników : oprocentowania, prowizji, sposobu spłaty. Prowizja ściągana jest na początku okresu kredytowania, a kredytobiorcy w wielu przypadkach decydują się wliczyć do pożyczanej kwoty. Odsetki to wynagrodzenie banku za użyczony kapitał.

W każdej racie kredytu spłacamy: część zadłużenia oraz odsetki. Najpopularniejsze formuły spłaty to raty równe i malejące. W racie równej kwota kapitału i odsetek jest zawsze taka sama. Zmieniają się tylko proporcje składników – z początku dominację mają odsetki, a na ostatek kapitał. W ratach malejących za każdym razem spłacamy tyle samo kapitału, a zmenia się wielkość odsetek. Maleje ona z upływem czasu, ponieważ do spłaty pozostaje coraz to mniej zadłużenia.

Kalkulator kredytu pozwala utworzyć scenariusz spłaty dla rat równych czy też malejących oraz zorientować się, jak wiele zapłacimy za pożyczany pieniądz. Dowiesz się dzięki niemu, jaka będzie wielkość odsetek płaconych w każdej racie oraz ile długu pozostanie do spłaty po uregulowaniu każdej płatności.

Kalkulator kredytowy

PLN

miesięcy

PLNEURUSD

malejącerówne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kontakt i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.