Centralny Dom Maklerski Pekao SA jako pierwszy broker na GPW uruchomił usługę Intraday…

ogłoszenia pożyczki

Centralny Dom Maklerski Pekao SA jako pierwszy broker na GPW uruchomił usługę Intraday umożliwiającą zastosowanie obniżonego zabezpieczenia dla kontraktów na WIG20 w przypadkuotwierania oraz zamykania pozycji na tej samej sesji giełdowej.

Usługa Intraday pozwala na bardzie efektywne wykorzystanie kapitału poprzez zmniejszenie wymaganego zabezpieczenia, a tym samym zwiększenie dźwigni finansowej. „Kontrakty terminowe na WIG20 to najbardziej popularny instrument pochodny na GPW, szeroko wykorzystywany zarówno w transakcjach zabezpieczających, jak i spekulacyjnych. Ostatni spadek zmienności indeksu warszawskich blue chips poniżej historycznych średnich zmniejszył jednak atrakcyjność tych derywatów. Dlatego zdecydowaliśmy się na skorzystanie z rozwiązań przyjętych przez KDPW_CCP, które umożliwiają domom maklerskim zaoferowanie obniżonego zabezpieczenia w przypadku otwierania lub zamykania pozycji na tej samej sesji giełdowej. Udział zleceń daytradingowych stanowi ponad połowę wszystkich zleceń realizowanych przez CDM Pekao. Jestem więc przekonany, że wprowadzenie tej usługi spotka się z wielkim zainteresowaniem, tym bardziej, że skorzystanie z niej umożliwi aktywnym inwestorom wnoszenie depozytów mniejszych o połowę lub korzystanie z dwukrotnie większej dźwigni finansowej” – powiedział Wojciech Rutkowski, Prezes Zarządu CDM Pekao.

Nowa usługa dostępna jest zarówno dla dotychczasowych, jak i nowych klientów Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA. Jedynym warunkiem jest posiadanie usługi wykonywania zleceń nabycia lub zbycia derywatów w CDM i wystąpienie z wnioskiem o przyznanie portfela z obniżonym zabezpieczeniem Intraday.

Pożyczki ogłoszenia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kontakt i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.